jak pracujeme a co můžete očekávat od bytového designéra

osobní schůzka / úvodní konzultace

PRVNÍ KROK pro zrealizování vašeho vysněného bydlení je úvodní konzultace. Konzultace může proběhnout po telefonu nebo mailu, nejefektivnější je vždy osobní schůzka. Setkání probíhá přímo u vás doma nebo v místě realizace.

Na základě úvodní konzultace vám vytvoříme nabídku na míru dle konkrétního zadání. Ke každému projektu přistupujeme individuálně, proto se nedá přesně paušalizovat stejná cena na všechny interiéry. Nabídku zpracováváme na základě ceníku, který je dostupný na www.bytovenavrhy.cz. Rozhodnutí o vzájemné spolupráci bude už pouze na vás.

Počítejte s tím, že spolupráce s námi je založena na maximální upřímnosti a důvěře. Jen tak může vzniknout ideální interiér podle vašich představ.

Po odsouhlasení cenové nabídky uzavřeme oboustranně Objednávku designérských služeb.

V případě objednávky bude cena účtována zálohovou fakturou ve výši 50% předem dle dohodnutého rozsahu prací, doplatek ve výši 50% bude účtován až po předání a dokončení díla každé dílčí dohodnuté práce.


SPOLUPRÁCI MŮŽETE KDYKOLIV UKONČIT

NAŠE SPOLUPRÁCE BUDE ROZFÁZOVANÁ DO JEDNOTLIVÝCH ČINNOSTÍ, PROTO ZÍSKÁTE PROSTOR V PŘÍPADĚ NESPOKOJENOSTI KDYKOLIV SPOLUPRÁCI UKONČIT. MY VŠAK VĚŘÍME, ŽE TÉTO PŘÍLEŽISTOSTI NEBUDE POTŘEBA VYUŽÍT :-).

INSPIRAČNÍ OBRÁZKY

V další fázi vám zašleme několik inspiračních obrázků. Zde započne náš společný soulad při utváření vzájemné představy o designovém návrhu a zároveň nám budou sloužit jako vodítko pro vytvoření skvělého prostoru. Inspirační obrázky pro vás vybereme v rámci celé zakázky.


ZAMĚŘENÍ PROSTORU

Designové návrhy a jejich zpracování jsou závislé na detailním zaměření prostoru. V případě, že se jedná o aktuální plánovanou stavbu nebo výstavbu v realizaci, postačí nám projektová dokumentace. V situaci, kdy vlastníte starý dům a nemáte žádný projekt, je potřeba prostor detailně zaměřit. V návaznosti na samotné zaměření přeneseme všechny kóty do programu a papírové podoby.


NÁVRH DISPOZIČNÍHO ŘEŠENÍ

V této fázi nastává chvíle, kdy je potřeba vyřešit dispoziční řešení prostoru. Promyšleně musíme stanovit jasnou prostorovou orientaci a logické vazby. V některých případech je potřeba stavební úpravy řešit se statiky v souladu s právními předpisy. Dispoziční prostorové řešení tvoříme v závislosti na umístění vůči světovým stranám a zároveň dodržujeme funkčnost a praktičnost. V každém novém dispozičním uspořádání dbáme na životní styl celé rodiny a požadavky investora. Kvalitně zpracovaný půdorys pomůže klientovi utvořit si představu, jak bude jeho interiér uspořádán a jak budou místnosti a jejich zařizovací prvky na sebe vzájemně navazovat.

KONCEPT / BAREVNÉ A MATERIÁLOVÉ SCHÉMA

Co je to koncept? Konceptem rozumíme prvotní utvoření představy budoucího prostoru na základě stylu, myšlenky, nálady, příběhu... Vytvoříme koláž/nástěnku s ucelenou představou nejen o charakteru řešeného prostoru, ale také jeho barevné ladění a volbu materiálu. Nástěnku tvoříme za pomoci vzorků materiálů, ať dřevěných nebo laminátových, barev, látek, tapet, použijeme také skici a různé fotografie inspiračních obrázků.

kreativní 3d návrhy, 2d pohledy

půdorys, vybrané pohledy a detaily, skici, inspirační obrázky

Nejžádanější službou je vytvoření kreativních 3D návrhů, která umožní lepší prostorovou představivost. Návrhy ve 3D a 2D zpracováváme v softwaru SketchUp. Program SketchUp je silný nástroj pro vytváření, prohlížení a modifikaci 3D myšlenky a hlavně pro design. Od nás získáte kvalitně zpracované 3D návrhy ve standardní formě, jak uvádíme v příkladu níže - nejedná se však o fotorealistickou prezentaci formou renderovaných snímků. Fotorealistická vizualizace vyžaduje na přípravu více času, proto je také nákladnější.

vzorová ukázka 3d návrhu
VZOROVÁ UKÁZKA 2D NÁVRHŮ

REDESIGN STÁVAJÍCÍHO PROSTORU

Redesignem se rozumí změna stávajícího prostoru za pomoci předělání nebo přestavění, tzv. ,,refreš" aktuálního stavu. Oproti designování interiéru se liší redesign tím, že stačí pozměnit pouze pár drobností, abychom vykouzlili ze stávajícího prostoru harmonizující místnost. Funguje to tak, že pracujeme se stávajícím nábytkem, doplňky a jinými zařizovacími prvky a obohatíme o další nové dekorace, jinou výmalbu nebo přidáme tapety a bytový textil. Mnohdy stačí maličkosti, například pouze jinak poskládat nábytek nebo očistit místnost o přebytečné prvky, které působí disharmonicky.

Služba je určena pro ty z vás, jenž nechcete do renovace investovat příliš mnoho peněz a rádi byste ze svého interiéru vytvořili přirozený a hezký domov. Proto je tato služba také méně finančně nákladná.

Při redesignu bytových interiérů vycházíme z dialogu s klientem, proto respektujeme přání každého z vás. V případě, že máte k některému nábytku nebo k obrázkům citový vztah, rozhodně vám nedoporučíme jej vyhodit, ale naopak najdeme řešení, jak ho esteticky zakomponovat do ,,nového" designu.

PŘED REALIZACÍ...
...PO REDESIGNU

NÁVRH NÁBYTKu NA MÍRu

NAŠE SLUŽBY VYUŽÍVAJÍ ČASTO ARCHITEKTI A TRUHLÁŘSKÉ DÍLNY

Navrhujeme pro vás kuchyňské sestavy, kuchyňské ostrůvky, jídelní stoly, vestavěné šatní skříně, postele, dětské palandy, dětský nábytek, obývací TV stolky, knihovny, dveře, komody, koupelnové skříňky, botníky, police do technických místností, pracovní stoly, zrcadla a další.

REALIZAČNÍ PLÁNKY

pro pečlivou stavební připravenost navrhneme :
 • nové příčky
 • zbourání starých příček
 • návrh instalací - elektro, voda, odtah
 • SDK příčky a SDK podhledy
 • vývody osvětlení
 • užitné zásuvky a vypínače

SOUČINNOST PŘI NACEŇOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH ZAŘIZOVACÍCH PŘEDMĚTŮ A TRUHLÁŘSKÉHO NÁBYTKU, rozpočet, výkaz výměr

 • Pomůžeme vybrat zařizovací předměty.
 • Vytvoříme produktový katalog (solitérních prvků).
 • Připravíme pro vás výkaz výměr pro naceňování u dodavatelů.
 • Vytvoříme za vás detailní rozpočet.
 • Vybereme dodavatele a budeme vám k ruce při nakupování.
 • Vyvzorkujeme materiály.

FINÁLNÍ NADEKOROVÁNÍ BYTU

Žádný interiér by neměl zůstat bez doplňků. Barvy a dekorace dávají našemu domovu život a harmonii. Už se vám stalo, že jste přišli na návštěvu a měli jste nepříjemný pocit? Nebo vám prostor přišel minimálně neosobní? Barevná sladěnost, volba materiálů a dekorace nám utváří celkovou atmosféru. Pro příjemný pocit bezpečí je potřeba dobře zvolit kombinaci bytového textilu (dekorativní polštářky, závěsy, záclony, prostírání), pufy, obrazy (malby, plakáty, reprodukce), květiny, koberce nebo kožešiny, dále musíme brát v úvahu čalounění na židlích a pohovce. Jako malé doplňky nám mohou sloužit také svícny, svíčky, lucerny, stojací obrázky s fotkami, džbány, vázy, mísy, hodiny, knížky a další.

praktická rada:

NEDOPORUČUJEME ZBYTEČNĚPOŘIZOVAT NOVÉ DEKORACE, KTERÉ VÁM NEDĚLAJÍ SLUŽBU NEBO K NIM NEMÁTE CITOVOU VAZBU, JEN PROTO, ABYSTE ZAPLNILI PRÁZDNÉ MÍSTO.

NEVÍTE KDE ZAČÍT?

RÁDI VÁM PORADÍME A NAVRHNEME TO NEJLEPŠÍ ŘEŠENÍ
jsme tu pro vás

www.bytovenavrhy.cz

Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.